GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2022 12:43   Güncelleme : 07-11-2022 13:56

Bitcoin hafta sonunu 21 bin dolar seviyesinin üzerinde geçirdi

Bitcoin hafta sonunu 21 bin dolar seviyesinin üzerinde geçirdi

Bitcoin hafta sonunu 21 bin dolar seviyesinin üzerinde geçirdi 

 

Haftanın ilk iş gününde Bybit tarafından hazırlanan değerlendirmede konu başlıkları şu şekilde:

Cuma günkü ABD iş raporları, sağlam bir istihdamın genel bir resmini çizdi ve dört günlük bir satıştan sonra haftayı kazançla kapatmak için önemli hisse senedi göstergelerini destekledi. Piyasalar, Perşembe günü açıklanacak enflasyon okumalarını bekliyor.

Hisse senedi piyasalarının karşı karşıya olduğu kasvetli beklentiye rağmen, Bitcoin haftasonu boyunca 21 bin dolar eşiğinin üzerinde bir artış gördüğü ve kripto piyasası bundan pozitif etkilendi. Değerlendirme hazırlanırken piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %1.4 kayıp verdikten sonra 21 bin dolar seviyesinin biraz altında konsolide oluyor. Ekim ayının sonundaki büyük kırılmadan bu yana yükseliş ivmesi, Bitcoin vadeli işlem açık faizlerinin yükselmesi ve fonlama oranlarının yüksek seviyelere ulaşmasıyla hala yerinde. Benzer bir şekilde, Ethereum aynı dönemde %1.6'lık bir kayba rağmen 1.600 dolar seviyesine yaklaşıyor. MATIC %5,3'lük bir artışla liderliği alırken ve SOL, konferans sonrası bir kalıntıdan %9,33 düştü.

Dijital ödeme firması Circle kısa süre önce Euro Coin'in yerel desteğini genişletmeyi ve 2023'ün ilk yarısında Solana'daki yeni izinsiz çapraz zincir altyapılarına erişim sağlamayı planladığını duyurdu. Çapraz Zincir Transfer Protokolü, kripto projelerinin USDC'yi farklı blok zincirleri arasında transfer etmesine izin vermek için tasarlandı.

AdminAdmin